Середа, 14 квітня 2021

Чи легко бути ліворукими?

Чи легко бути лівшою?10-12 % людства – ліворукі. Сучасні спеціалісти стверджують: ліворукість – індивідуальний варіант норми. А як же бути цим індивідуальними варіантом?
Раніше ліворуких перевчали. Насильно, строго. Пришивали лівий рукав одягу, щоб ліва рука не піднімалася і працювала тільки права.
У школі на них завжди сварилися за почерк – заставити писати букви рівненько нереально. Сучасним ліворуким простіше: для них  придумали розмальовки та прописи, ножиці та комп’ютерні миші. Учителі зобов’язані посадити ліворуку дитину так, щоб він не заважав сусідові по парті.
Ліворукими називають не тільки людей, які краще керують лівою рукою ,а й тих, чиї лівобічні парні органи (нога, рука, око, вухо) відіграють провідну роль. Якщо у людини краще розвинуті «ліві» органи, це означає, що головну роль займає права півкуля головного мозку, яка відповідає за абстрактне мислення, образну пам’ять, ритм, сприйняття музики, інтонацій, орієнтацію в просторі, чуттєву сферу.
В школі…
Ліворуким складніше засвоїти поняття «вправо», «вліво», «вище», «нижче». Часто їм складно підкорюються читання, письмо, математика. Такі діти швидко втомлюються. На уроці їхньої уваги вистачить максимум на 15 – 20 хвилин.
Але мистецька, емоційна, музична сторони для них відкриваються легко. Недаремно серед ліворуких багато художників, музикантів, архітекторів.
… і вдома.
Такі діти ніколи не повинні відчувати негативного ставлення до себе. Таких дітей не можна підганяти, краще дати кілька хвилин включитися в роботу. Їм важко переключатися з одного виду роботи на інший.
Відомі всьому світу ліворукі: Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Пабло Пікассо, Олександр Македонський, Чарлі Чаплін, Махатма Ганді, Альберт Енштейн, Ньютон, академік Павлов, Білл Гейтс.
Проте потрібно пам’ятати, що залишатися індивідуальністю завжди важко.

Автор: Кухарський Євген

colorbar