Середа, 14 квітня 2021

Світ книги

Foto 1   Нещодавно учні 5-Б класу під керівництвом шкільного бібліотекаря – Довбиш Олесі Вікторівни, здійснили похід до міської бібліотеки. З уст бібліотекаря Мартинюк Зінаїди Степанівни довідалися про безпосередню її роботу і діяльність самої бібліотеки.
–    (фото 2) Доброго дня! Я учениця 9 класу Понінківської гімназії, хотіла б детальніше познайомитись із діяльністю міської бібліотеки і безпосередньо Вашої роботи. Що ви можете розповісти про історію створення бібліотеки?
–    Взагалі, першу бібліотеку в Понінці було створено ще в 1892 році, а в 1969 році – створено Понінківську дитячу бібліотеку з ініціативи Районного відділу культури.
–    Скільки років працюєте на даній посаді?
–    На посаді бібліотекаря я вже працюю 25 років.
Foto 2–    Ви самі обрали фах чи прислухались до поради близьких людей? І чи вважаєте посаду «бібліотекаря» - професією серця?
–    За фахом я історик. Але за велінням долі, перше моє робоче місце – бібліотека. Працюючи з книгами, я зрозуміла, що це моє покликання, тому що мене заполонило спокійне, гармонійне середовище серед книг, постійне спілкування з юним читачем, проведення цікавих заходів.
–    Які категорії читачів ви обслуговуєте?
–    Зазвичай, моїми користувачами є учні 1-9 класів.
–    До якої літератури найчастіше звертаються користувачі?
–    Молодші школярі полюбляють читати казки, віршики, невеликі оповідання. А старші захоплюються пригодницькими, фантастичними, історичними романами.
–    Чи проводяться заходи з метою популяризації книги серед широких кіл читачів?
–    З цією метою, в дитячій бібліотеці оформляються книжкові виставки, тематичні полички (наприклад, «З дитинства йду я до Тараса», «Зберегти тепло рідної природи»), огляди літератури, а також такі заходи як «Барви рідного слова», «Світ колядок і щедрівок», «Юні ерудити». Foto 3Foto 4 

 

 

 

 

 

 

 

–    Яким коштом одержуєте книжкові замовлення? (Можливо, є спонсорська допомога?)
–    Спонсорської допомоги немає. А надходять нам книги від ЦБС і за рахунок селищної ради.
–    Чи поповнюється фонд бібліотеки рідкісними і цінними виданнями?
–    Поповнюється (зокрема, довідниками, енциклопедіями, словниками).
Foto 5–    Сучасні підлітки багато читають?
–    Порівняно з попередніми роками, сучасні підлітки віддають перевагу комп’ютеру, але є і такі, що люблять та цінують книгу.
–    Чи вважаєте свою професію необхідною і цінною в сучасному суспільстві?
–    Так, професія бібліотекаря, є цінною і необхідною в людському суспільстві. Адже бібліотека сіє зерна мудрості, людяності, доброти в серця дітей.
–    Дуже дякую за щире спілкування і змістовні відповіді. Бажаю успіхів у роботі і вдячних читачів.

 

 

  Автор: Гребенюк Анна

colorbar