Середа, 14 квітня 2021

Розкажи одноліткам про свої права

Вона народилася… Хтось запитає: «Хто  вона? Чому народилася?» Вона – це дитина, нехай буде Дівчинка, а народилася, бо має на це право.
Живе ця Дівчинка в чудовому селищі Понінка, де протікає річка Хомора, де простяглись густі ліси, де багато лелек і ластівок. І росте вона дуже щасливою.  Поруч із нею рідні: мама, тато, дідусь, бабуся. Адже усі діти мають право на любов та піклування.
Ось уже Дівчинка навчається у школі-гімназії,  де є три комп’ютерних класи, Інтернет-зв'язок, мультимедійний проектор, велика  бібліотека, просторий актовий зал та спортивний зал, затишні класні кімнати, мудрі вчителі. Так реалізовується її право на освіту.
У школі діє учнівський парламент, членом якого є Дівчинка. Вона має право вступати до різних асоціацій, об’єднань.
Ще вона із задоволенням у вільний час відвідує гуртки в недільній школі, яку дорослі відкрили для дітей, аби втілити в життя їхнє право  на відпочинок, дозвілля, участь у творчому і культурному житті.
Це дуже щаслива  історія однієї Дівчинки. Але пам’ятайте, що усі діти мають однакові права і мусять їх знати, аби стати щасливими, як ось ця Дівчинка, життя якої не затьмарене образами, несправедливістю, її право на щасливе дитинство ніким не порушене.

Нехай в усьому світі
Щасливі будуть діти!
Хай радісно співають,
Здоровими зростають.
Нехай лунає сміх,
Бо є права в усіх!

 

Підготували: Кузьмінчук Яна, Сус Анна, Гриценюк Каріна

colorbar