Середа, 14 квітня 2021

День Святого Валентина

14 лютого --  Валентинів день. Це свято вважають молодіжним, воно дарує нам незабутні моменти. Ми, українці, в цей день зізнаємося в коханні, обмінюємося святковими листівками-валентинками. Мабуть, цікаво дізнатися про те, як святкують День Святого Валентина в інших країнах світу? Я підготувала вам добірку про це.
В Англії, люди дарують подарунки та любовні послання не тільки коханим, але й домашнім улюбленцям – собакам, кішкам і навіть коням, а також існувало повір’я,за яким перший мужчина що його зустріла дівчина 14 лютого, повинен був стати стати її Валентином – хоче вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід з ситуації: цього дня вони гуляли із зав’язаними очима.
Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов’язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають – «Солодкий».
Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають у цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.
Цікавими та оригінальними є традиції святкування Дня Святого Валентина в Японії. Тут традиційно проводять захід під назвою «Найгучніше любовне визнання». Для цього попередньо споруджують спеціальний поміст, де всі бажаючі можуть повідати світові про свої почуття. Тому, кому вдасться вигукнути признання найголосніше, вручають приз.
Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір’ям лежать мощі Святого Валентина,а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.
У Голландії в цей день жінка має повне право попросити взяти її за дружину. У разі відмови, чоловік зобов’язаний подарувати їй красиву сукню з шовку.
У Данії прийнято дарувати одне одному засушені білі квіти та «валентинки» без підпису.
Так, приміром, у Франції традиційним подарунком у цей день є коштовності. І це свято тут – не лише для закоханих, а для всіх тих, кого люблять. Тому подарунки дарують бабусям, дідусям, друзям та просто знайомим. В середині минулого століття тут популярними були не традиційні валентинки, а любовні послання-чотиривірші.
Матеріал підготувала Кузьмінчук Яна
 

День Святого Валентина                                                                     День Святого Валентина

colorbar