Четвер, 04 березня 2021

Погода

А літо буде спекотним!?

Зима-2014, як і минулого року, буде затяжною, аж до кінця березня, але вже без таких снігопадів.
«Найсуворішиим  видасться лютий. З3-го числа - до мінус 20 градусів", - говорить народний синоптик Валерій Некрасов.
Березень обіцяє бути холодним, а 8 березня очікується мокрий сніг. "На початку березня - заморозки, після 10 березня - незначне потепління. В цілому весна буде дощовою, короткою і холодною.
Згідно з його прогнозом, квітень буде єдиним по-справжньому весняним місяцем у прийдешньому році. Літо прийде рано - в травні.
"До кінця травня утримається спека, погода буде сухою. Температура в Україні зросте до 25-30 градусів, а моментами - до +40. Це буде в серпні, а ось у липні середня температура складе 32 градуси", - вважає Некрасов.
Триватиме літо аж до жовтня.
Отже, поживемо, побачимо.

colorbar

У природи немає поганої погоди

 Снігурі прилетіли в грудні – зима буде суворою.
Снігур під вікном сповіщає про себе – на відлигу.
 Понінківський НВК
 zyma2  Багато інею на деревах – буде багато меду.
Іній на деревах – до морозу, туман – буде відлига.
 Сніг у грудні глибокий – урожай високий.
Сніг по коліна – буде врожай.
Грудень холодний та сніжний – хліб буде буйний та пишний.
 zyma3
 zyma4  Сніг на полях – зерно в засіках.
Багато снігу намете – багато хліба прибуде.
 Грудень – не брат, а морознеча – не сестра.
Зимове сонце, як мачушине серце: світить та не гріє.
 zyma5
 zyma6  То сніг, то завірюха, бо вже зима коло вуха.
Грудень – кінець року, а початок зими.
 Який перший день грудня, така й уся земля буде.
Грудень око снігом радує, а вухо морозом рве.
 zyma7
 zyma8  Перший сніг  щільний і мокрий – на вологе літо, сухий і легкий – на сухе.
Зима снігова – літо дощове, взимку хуртовина – і влітку негода.
 Зима малосніжна – літо посушливе.
Хмари йдуть проти вітру – на сніг.
 zyma9
 zyma10  Чистий блакитний колір неба взимку – ознака стійкої ясної погоди.
Якщо грудень сухий, то буде довга, суха весна і сухе літо.

                                                                                                                                    Автор: Давидюк Світлана

colorbar

 

"Відчуття" погоди

vidchut   Сьогодні я запланувала прогулянку до лісу зі своєю бабусею. Зі школи летіла як на крилах,  але нам довелося залишитися вдома. Справа в тому, що у бабусі сильно боліла голова. На моє запитання, що сталося, бабуся відповіла: Я «відчуваю» погоду. Мабуть, скоро будуть зміни.
   Із питанням, як людина може відчувати погоду я звернулася до своєї вчительки географії, і ось що вона мені розповіла.
 У недалекому минулому, років так 20 тому, за даними медичної статистики близько 75% людей "відчували погоду", сьогодні ця цифра може складати і більше 90% нашого населення. Це означає, що всі вони в тому або іншому ступені нездорові, страждають якимись недугами.
   Мало встановити вплив негоди на здоров'я, потрібно боротися із залежністю нашого самопочуття, працездатності, настрою, нарешті, від нескінченних перепадів атмосферного тиску, вітру. Здорові люди - це ті, у яких злагоджено працюють всі системи організму , і ніяких хворобливих реакцій на зміни в навколишньому середовищі вони не відчувають. Але якщо людина почала "відчувати" погоду, значить, в її організмі вже склався стан передхвороби, що заважає йому пристосуватися до змін. Причиною підвищеної метеочутливості є всім нам відома втома, що накопичилася за довгий час без відпустки або навіть до кінця "важкого дня". Але якщо і після відпочинку підвищена чутливість до зміни погоди не зникає, потрібно обов'язково звернутися до лікаря і обстежитися.
   Люди, які страждають якою-небудь недугою, перш за все повинні, зрозуміло, зайнятися його лікуванням. Виявляється, допомогти можуть різні способи (наприклад, гарячі ванни для ніг, контрастний душ, лазня, гімнастика, дихальна гімнастика, холодні обтирання, чаї. Але у будь – якому разі потрібно знати причини і застосовувати лише «правильні» методи, що запобігти поганому самопочуттю.
І кожен із нас повинен пам’ятати, що клімат, рух та харчування - це основні чинники, від яких залежить здоров'я людини.
Успіхів вам, бережіть себе і будьте здорові!

colorbar

Про що розповідають бурульки?

burulky 

Відгадайте загадку:

                 Росте вона зимою
                 Донизу головою
                 Тоненькою,
                 Прозорою,
                 Біло-голубою.

Я й не маю сумніву, що всі зрозуміли: йдеться про бурульки. Зараз вони стали прикметою майже кожного будинку: кожна з них індивідуальна формою, розмірами, іноді з химерними розписами чи пустотами всередині.
За бурульками можна навіть говорити про майбутній врожай чи погоду на літо , тому що з ними пов’язані деякі метеорологічні:
У січні висить багато частих і довгих бурульок - буде гарний врожай.
На Стрітення (15 лютого) з дахів довгі бурульки - стільки ще випаде снігу.
Довгі бурульки в кінці лютого - до довгої весни. ... А товсті і довгі бурульки з дахів віщують тепле літо.
Якщо у бурульки немає в середині порожнечі, то налив хлібів повний і багатий.
Якщо приснилися бурульки:
Бурульки на деревах чи падаючі з дерев - добрий знак: скоро зникне болісна тривога, невдачі залишать вас у спокої, біди пройдуть.
Але якщо бурульки були на вічнозелених деревах - блискуче майбутнє буде затьмарено незаслуженими нагородами.
Ось такий він світ бурульок! Лишилося лише пересвідчитися у правильності спостережень наших предків.

Автор: Дончик Вікторія

colorbar

Вплив погоди на настрій

 vpl1 

  Настрій підмочать хіба що постійні стреси. Чи можуть вплинути на них погодні умови? Виявляється, хороший настрій у більшості людей викликає сонячна погода, а втома, погане самопочуття – навпаки сприяють утворенню циклонів.


Наприклад, зміна пір року відображається у психічних станах людини ("весняний настрій" і "осінній настрій"). Так само і часу доби відповідають певні схильності. Ранку більш відповідає неуважність, дню зосередженість, активність, вечору відповідає вихід з діяльності, схильність до роздумів, рефлексії, а ночі спокій, сон і одночасно відпочинок. Одним з основних факторів навколишнього середовища, які впливають на емоційний стан людини, є природний ландшафт. Людина завжди прагне в ліс, в гори, на берег моря, річки або озера. Тут вона відчуває прилив сил, бадьорості. Виявляється, що навколишній ландшафт може по-різному впливати на психоемоційний стан. Споглядання красот природи стимулює життєвий тонус і заспокоює нервову систему, позитивно впливає на фізичний і емоційний стан людини. Після перебування в місті, людина, опинившись на лузі, у лісі, в парку, завжди відчуває полегшення. Той, хто був схвильований, заспокоюється, хто відчував занепад сил, відчуває бадьорість і свіжість.

Різноманітні фактори, пов'язані зі зростанням міст, в тій чи іншій мірі позначаються на формуванні людини, на її психіці та здоров'ї. Це змушує вчених все серйозніше вивчати вплив середовища проживання на жителів міст. Виявляється, від того, в яких умовах живе людина, як людина добирається до місця роботи, з ким вона повсякденно спілкується, залежить психологічний стан людини, її працездатність, активність, настрій - все її життя.

Кілька десятків років тому практично нікому і в голову не приходило пов'язувати свою працездатність, свій емоційний стан із магнітними бурями та іншими космічними явищами. Проте в даний час вплив біологічних ритмів, а так само кліматичних і погодних умов на емоційний стан і самопочуття людини визнається незаперечним.

Фізичне тіло і духовне тіло тісно пов'язані одне з одним. Інтуїтивно ми знаємо про це. Якщо ми живемо в ситуації стресу, то у нас розвивається виразка. Якщо боїмося, то відчуваємо, як тремтять коліна. Проте, мабуть, жодного разу ми не замислювалися про це, як про чітку закономірність. Однак, на розвиток певної хвороби можуть вплинути негативні думки та емоції.

Нижче наводяться таблиці, в яких пояснюється зв'язок між світоглядом і хворобами. У таблиці дається також формула позитивного настрою або формула позитивного переконання. Як негативна думка породжує хворобу, так само позитивна думка приводить до зворотнього результату.

 

ЗАХВОРЮВАННЯ ВІРОГІДНА ПРИЧИНА  НОВА ДУМКА 
Аденоїди Родинні тертя, суперечки. До деякої міри присутність дитячого відчуття небажаності Це дитя бажане, і його поява на світ була зустрінута з радістю. Воно улюблене.
Ангіна Сильне переконання, що ви не можете підняти голос в захист своїх поглядів і попросити задовольнити свої потреби. У мене є право від народження, щоб люди зважали на мої потреби
Анемія — недостатність гемоглобіну в крові Позиція по відношенню до навколишнього світу: «Так. але...» Відсутність радості в житті. Страх перед життям. Відчуття, що ви недостатньо хороші для навколишнього світу. Я живу і переживаю радість від того, чим займаюся.
Апендицит Страх перед життям. Блокування всього хорошого. Я в безпеці. Я розслабляюся і з радістю позволяю потоку життя текти через мене. Хай хорошого в світі буде більше!
Безпліддя Страх і опір по відношенню до процесу життя або відсутність потреби пройти через досвід батьківства. Я довіряю процесу життя. Я знаходжуся зараз там, де мені необхідно бути. Я відчуваю себе частинкою Всесвіту. 
Бронхіт Розжарена атмосфера в сім'ї. Спори і лайка. Інколи кипіння усередині Я відкриваюся до світу і гармонії.
Гастрит Тривала невпевненість, невизначеність. Я люблю і схвалюю себе. Я в безпеці.
Коньюктивіт Гнів і розлад, крах, розчарування відносно того, на що ви дивитеся в житті. Я дивлюся очима, наповненими любов'ю. Існують способи гармонійного вирішення проблем.і я приймаю їх зараз.
 Ячмінь на оці Погляд на життя очима, повними гніву.  Я дивлюся на життя і на людей, що оточують мене, очима, повними розуміння, пробачення і любові.

 Тож радійте життю, щоб позбавитись від небажаних хвороб і будьте веселими!!!

 vpl2

colorbar

Березень у прикметах

prykmety

У березні хмари пливуть швидко і високо – на гарну погоду. Сніг лягає нерівно, то гарними будуть овочі і ярові хліба. Часті тумани – на дощові хліба.
Рання весна нічого не варта.
Грім загуркоче – настане похолодання.
Лелеки прилітають – весну заповідають.
1 березня – гарна погода – на гарне літо. Сніг – на врожай, теплий вітер – буде мокра літня пора;
9 – птахи в’ють гнізда на сонячній стороні дерев – на холодне літо і навпаки.
13 – якщо сонце в кругах – на урожай.
14 – ясна погода – на гарний урожай пшениці, жита трав. Якщо грачі прилетіли до 14 березня – бути мокрому літу, а сніг рано зійде.
15 - якщо снігом замете – довго не буде трави.
23 – почуєш зозулю – будеш багатий

colorbar

Погода березень

berezen

Прогнози збуваються

- Чекали весну?
- Чекали!
- Дочекалися?
- Дочекалися!
- Що справа?
- Калюжа!
- Що зліва?
- Калюжа!
- Який напрям вітру? Яка температура?
- Не знаємо! Дуже мокро! Сподіваємося ненадовго! Ми так чекали весну!
- А інтернет нам обіцює таку погоду:

colorbar

Погода 2010

pogoda1

   Непередбачуваною є цьогорічна зима. А температурний режим порушений не тільки надворі, а й у приміщенні нашого навчального закладу.
   Цікаві показники зафіксували вчителі, які мерзли в школі, поки ми пересиджували морози удома: коридорами гуляв холодний північний вітер, позначивши першими приморозками листя вазонів. Третій поверх відзначився найнижчими показниками.
   Найтепліше було в учительській, але не завдяки «дуйці», а великій скупченості вчителів.
   Але тепер мив школі! І всім тепліше тільки від цієї думки! Правда ж?  А взагалі погода така:


colorbar

Жовтень 2009 року

   osin  Як і по всій території України в Понінці тепло, спокійно, без суттєвих коливань тиску та температури. Повний штиль сприяє спокійній адаптації учнів школи до навчального процесу. Штормове попередження оголошується лише в разі рейдів Надії Борисівни по перевірці шкільної форми.

     Незначні коливання атмосферного тиску відбудуться на вихідних, під час святкувань понінківчанами весіль, відвідувань дискотек і барів.
     А температурний режим такий.

colorbar