Середа, 14 квітня 2021

Небезпечна краса

     Навесні кожен із нас міркує, чим би себе прикрасити. Одягу й зачіски видається недостатньо, і ми беремося оздоблювати тіло. Малюнками, кільчиками, «штангами»… Але чи завжди це безпечно?
     Самостійно проколи робити не можна, бо є ризик не лише внести інфекцію в організм, а й зачепити нерв, спричинити надмірну кровотечу.
Як у пірсингу, так і в татуюванні є небезпека зараження через нестерильні інструменти гепатитом, Снідом, туберкульозом й іншими хворобами.
Найбільш поширений і безпечний вид пірсінгу – це проколювання вуха. «Середній період загоювання – 1 – 2 тижні, - каже Катерина Коновалюк. – Причому больові відчуття в людини майже відсутні.
     А от проколи язика та губ – це дуже, гояться вони аж 1 – 2 місяці. Увесь цей час бажано споживати рідку їжу та уникати продуктів, що можуть викликати подразнення, - холодного, гарячого, гострого, кислого, твердого, а ще алкоголю…»
     У перші 3 – 4 дні після проколу в людини може серйозно змінитися дикція. Також ротовий пірсінг може призвести до втрати чутливості язика, смакових властивостей, тривалої кровотечі, надщерблення зубів, посиленого слиновиділення, пошкодження ясен, а також до проблем із диханням, пережовуванням і ковтанням.
     Що ж до пірсингу брів та носа, то він є дуже небезпечним, адже на цій ділянці в людини є велика кількість нервових закінчень. «Вставлення сережок у ніс може призвести до інфекцій, що легко передається у мозок через сусідні кровоносні судини», - застерігає лікар.    
     Небезпечним є і пірсинг пупка. Загоюється він досить довго -  2 – 7 місяців, і весь цей час людина менше захищена від запальних процесів.
     «Пірсинг не шкідливий, якщо його робить косметолог, використовуючи стерильні сережки, - каже лікар дерматовенеролог Українського лікувально-профілактичного центру Катерина Коновалюк. – Вони зроблені зі сплаву, що майже ніколи не провокує виникнення ускладнень.

colorbar