Середа, 14 квітня 2021

Потворні чобітки

chobit1   Цієї  осені та на початку зими молодь (і не тільки) взулася у легке та зручне взуття – угрі.  У магазинах та на базарах їх велике розмаїття: високі та коротенькі, різнокольорові, без прикрас і з вишивкою. Обирай на свій смак!!!
   Мене зацікавило питання: звідки ж до нас «прийшло» це  взуття, яка його історія?
Виявляється, це взуття для чоловіків і жінок, виготовлене з овечої шкіри ворсом всередину і гладкою поверхнею назовні, часто з синтетичною підошвою. Уггі з'явилися вперше імовірно в Австралії або Новій Зеландії, проте точний час їх появи не встановлено. Уггі — вільна транслітерація англійського слова uggs, утвореного від ugly boots, — буквально «потворні чобітки». Виробники цього взуття довго сперечалися з приводу того, що найменування «уггі» — це загальний термін, і він не може бути використаний як товарний знак, особливо в країні їх походження. Щороку виробники прадають свій продукт  на сотні мільйонів доларів.
Отакої, «потворні чобітки» і така популярність! В чому ж секрет успіху?chobit2    Немає єдиної думки, де почали виробляти уггі, на це претендують Австралія і Нова Зеландія. Спочатку їх носили льотчики, а також сільські жителі в Австралії на початку XX століття. У полярних широтах і в Китаї чоботи з овчини довгий час використовувалися працівниками сільського господарства, наприклад вівчарями, і людьми, що працювали в умовах сирого клімату. Уггі також знайшли застосування в лижному спорті. Їх популярність зросла під час Першої і Другої світової війни, тоді їх надівали авіатори через необхідність тримати ноги в теплі в негерметичних літаках на великих висотах. Починаючи з 1960-х, чоботи з овчини стали використовувати серфери і плавці для того, щоб зберігати ноги теплими на суші.
   Завдяки наявності волокон шерсті усередині чобіт температура повітря в них наближається до температури тіла. Ці чоботи з овчини можуть носитися без шкарпеток навіть у відносно холодну погоду.
   Отже, перед нами не лише дешеве і зручне взуття, а й виготовлене з натуральної сировини, і ми можемо на нього розраховувати у холодну пору року.

 

colorbar