Четвер, 04 березня 2021

Випускник

Зробіть правильний вибір

1. Краще визначитися з вибором професії заздалегідь, а не перед дверима приймальної комісії. Тим паче, варто дізнатися якомога більше про майбутню професію. Не полінуйтеся та попросіть знайомих чи родичів, які працюють за фахом, про який ви мрієте, розповісти або показати, що саме і як вони роблять. Відвідайте дні відкритих дверей навчальних закладів.

2. При виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри економісти, фінансисти дійсно залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений. Тож, з позиції перспективи, ви можете залишитись з гарним дипломом, але без роботи.

3. Не думайте, що ті люди, які отримали престижну професію, але нині сидять без роботи, просто невдахи, а з вами буде по іншому. З кожним роком роботодавці стають все більш вибагливими і на ринку праці виживе лише той, хто крім звичайного вузівського диплому має ще безліч умінь і знань.

4. Не відвертайтеся від «непрестижних» професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» і низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. Відповідно й заробітна плата у гарних фахівців у цій сфері іноді навіть вища, ніж у деяких «престижних» спеціалістів.

5. Продивляйтеся оголошення роботодавців та зверніться за рекомендаціями до спеціалістів центрів зайнятості. Вам допоможуть зрозуміти, чи потрібна на ринку праці професія, яку ви обрали.

6. Якщо ви взагалі не уявляєте, яку професію обрати, зверніться до фахівців центру зайнятості, які допоможуть вам визначитися з вибором, враховуючи ваші потреби і здібності.

7. Візьміть участь у профорієнтаційних заходах, що проводить служба зайнятості для учнівської молоді (ярмарок професій, марафон робітничих професій, ярмарок кар'єри тощо).

colorbar

Як скласти іспит

Корисні поради від психологів

1. Шукайте допомоги: запитайте у вашого викладача або репетитора, як найефективніше підготуватися до іспиту та як поводитися на ньому.

2. Влаштовуйте собі короткі перерви під час підготовки до іспиту. Якщо ваш мозок утомився, він не зможе запам'ятати нічого.

3. Плануйте свій час.

4. Відведіть достатній час на сон; харчуйтеся розумно.

5. Займайтеся фізичними вправами — прогулюйтеся, бігайте, займайтеся спортом або будь-якою фізичною активністю, приємною вам.

6. Залишайтесь позитивно налаштованими — не думайте про майбутнє або про можливий провал.

7. Налаштуйтеся на перемогу й будьте готові зробити максимально від вас залежне.

8. Будьте пильні - якщо ви почуваєтесь нездоровим, поговоріть із кимось про своє занепокоєння.

9. Не будьте занадто розслабленим! Невеликий стрес навіть корисний, тому що змушує вас готуватися інтенсивніше.

10. Чиніть розумно — якщо обговорення іспиту з друзями засмучує вас — не робіть цього! Забудьте про складний іспит! Що минуло, того не змінити й не виправити!

11. Невелика фінальна порада. Якщо ви займаєтеся ввечері, не лягайте спати одразу після навчання. Ваш мозок і далі аналізуватиме інформацію й нескоро заспокоїться. Краще влаштуйте собі невелику вечірню прогулянку.

colorbar

ЗНО = ЗЛО?!

Так швидко проходить час,
Ми й не помітили як стали дорослі.,
Вчора були ще перший клас,
А сьогодні випускний і ЗНО  на носі.


"Зовнішнє незалежне оцінювання" - так називається основна проблема абітурієнтів 2008, 2009… 2012 н.р.  Що це таке і як показати добрий результат? Як ви здогадалися, саме ЗНО є нашою сьогоднішньою темою. З вами, як завжди, репортер Лавренюк Світлана.
На жаль, сьогодні не рідкість почути таке: «Ой, що ж мені робити?! Я ж не здам! Не здам те прокляте ЗНО!!!!  І все, можна ставити хрест на своїй мрії! Хто його тільки вигадав?!». Не раз такі слова говорив кожен випускник. Але, як знайти вирішення цієї проблеми? Саме цим ми і займемось! Нещодавно я мала змогу поспілкуватись із випускником  нашої школи - Стопою Артемом.
Ось як це було:
- Привіт, дуже рада тебе бачити! Ти так змінився.
- Привіт, так вже другий рік як навчаюсь у Київському національному університеті культури і мистецтв.
- Ну нічого собі! Напевно, добре здав ЗНО?!
- Ну, непогано, але могло бути і краще!
- А які були предмети?
- Історія України, англійська мова, українська мова і література, математика.
- Досить непогано! Хвилювався дуже?
- Як і кожній людині - було страшно. Бувало, що аж всього «перетрушувало».
- Оце так. А як що до заспокійливих засобів, доводилось пити?
- Чесно кажучи, до цього справа не дійшла.
- Що ти можеш сказати про ЗНО? Чи справді воно нам потрібне, адже це забирає багато сил, часу і нервів?
- Тут думки людей діляться на дві частини, але особисто я переконаний, що ЗНО дуже класна річ! Перша за все її ідеєю є визначити рівень пристосування дітей до будь - яких умов, а потім вже й рівень  знань. Тестування допомогло багатьом дітям із незаможних родини здобути вищу освіту в престижних навчальних закладах.
- Так, це справді чудово! Я цілком з тобою погоджуюсь. Що ти можеш порадити нашим випускникам?
- Перш за все здоров’я! Ну і не сподіватись на удачу, а брати підручники і готуватись! Потрібно вміти правильно керувати своїми емоціями. Звичайно ж, бажаю успіхів і плідної праці!
- Дуже дякую тобі за побажання! Було приємно поспілкуватись!
- Завжди радий!
   Ми дізналися думку людини, яка через це пройшла, але висновки робити тільки вам, дорогі наші випускники! Саме ваша мрія, ваше подальше життя залежить від цього тестування!
Так все таки, що воно таке, те ЗНО, добро чи зло?


Лавренюк Світлана

colorbar

Які ми стали

 

 

Найдивовижніше в майбутньому -
це думка про те,                                  
що наш час будуть називати
старими добрими часами.
 

 

  Усім привіт! Це наша постійна рубрика «Випускник», і я її кореспондент - Лавренюк Світлана. Сьогодні  тема нашої рубрики -  «Які ми стали». Роки йдуть, і ніхто з нас не молодіє, головне - встигнути запалити свій вогонь. У нас одна хвилина від юності до старості! Ми дізнаємось наскільки змінились випускники нашої школи від 1 по 11 класи.

 yaki my3

    Я вирішила поспілкуватись із ученицею 11 класу Марією Каплун:
- Розкажи,  будь ласка, що ти пам’ятаєш про свій перший клас.
- Я пам'ятаю, що коли мене приймали в школу, вирішували, яка вчителька стане моєю другою мамою, то Валентина Володимирівна задала мені задачку, яку я не змогла вирішити. З того часу я дала собі слово, що буду пізнавати все, намагатися вчитися гарно. Пам'ятаю свято Букварика, я була буквою "М", у першому  класі сиділа за партою з Надею Гейчук, о, а ще те, що розповідала віршика на 1 вересня, і уяви, навіть не збилася. Дуже дякую Валентині Володимирівні, бо зробила роки початкової школи незабутніми, на все життя запам'ятаються ті свята, які вона нам організовувала, її материнська любов та впевненість у нас.
- Які відчуття у тебе були перед першим класом? Можливо,  якісь страхи?
- Страхів не було, з нетерпінням чекала на свято знань, чекала на знайомство з новими друзями.
- Як ти думаєш, чи потрібно щось змінити у нашій школі?
- Я думаю, що у нас чудова школа! Проте, я б хотіла, щоб у нашій школі проводили уроки танців. Дуже хотілось би навчитися цього мистецтва вираження своїх емоцій.
- І останнє питання - чи пішла б ти в школу ще раз? І чому?
- Так, звичайно, пішла б, щоб знову зустріти своїх однокласників, друзів та вчителів. Знаю, хоча протягом цих 11 років було багато приємного, цікавого, але і були прикрі моменти, але ми всі залишилися друзями. Не знаю, що буду робити без витівок, без тієї буденності, яку ми ще зараз всі маємо.  Людина справді починає цінувати щось лише тоді, коли вона його втратить. Хочу всім побажати, щоб вони цінували те, що мають зараз, бо потім може бути пізно. Нашим класом ми здружилися, підтримуємо один одного, я можу бути серед моїх однокласників самою собою, можу не боятися заплакати чи голосно засміятися. Я знаю, що ці люди підтримають мене будь-коли. Бажаю, щоб кожен мав таких друзів.
- Дякую. Маріє,  за чудові відповіді!
- Немає за що!

 Наступним мої співбесідником був учень 11 класу Денис Рибачок:
- Денисе, розкажи, що ти пам’ятаєш про свої дні у першому класі. Можливо, якісь курйозні моменти?
- Як це було давно… Я пам’ятаю, коли мені вперше поставили 4 (по 5- ти бальній системі). Пам’ятаю сусідку по парті, яка постійно їла котлети і не ділилась. Ще пам’ятаю хлопчика, котрий частенько не доходив до туалету!
- Дуже смішні моменти. А який предмет тобі давався найважче у молодшій школі?
- Ну, напевно,  це було трудове навчання! У мене нічого не виходило, тому вчителька постійно кричала.
- Чи потрібно щось змінити у нашій школі?  Чи все так і залишити?
- Ну, хотілось би менше уроків!!! Їдальню потрібно змінити, і ще лавочки надворі поставити не завадило б.
- Що ж, було б непогано!
- А чи пішов би ти в школу іще раз?
- Ой, напевно ні. Вчитись знову це жорстоко, проте заради деяких моментів я був би готовий повернутись.
- Дуже дякую!

 yaki my1
 yaki my4

 Потім я вирішила поспілкуватись із Маргаритою Государською:
- Яким ти пам’ятаєш  своє перше вересня?
- Це було незабутньо! Усі були такі маленькі, такі кумедні. Пам’ятаю білі бантики, які мама зав’язувала мені в школу. І вчительку, яка завжди привітно посміхалась.
- Як ти вважаєш, чи потрібно ходити до школи?
- Так, звичайно! Адже школа - це наш другий дім! Це місце, де тебе розуміють, тут можна весело провести час і завести багато друзів.
- Кажуть, час  тече як вода. Ти з цим погоджуєшся?
- Так, цілком! Здається, ось нещодавно мама заплітала хвостики, а подивишся в дзеркало – ти розумієш, що ти вже доросла. Аж не віриться, що ми більше не першокласники, що ми вже залишаємо стіни нашої школи. Але які б ми не були - ми завжди залишимось дітьми, як для наших батьків, так і для вчителів!
- Ти вже готуєшся до випускного?
- Так, звичайно, як кожен випускник нашої школи! Але водночас так не хочеться іти. Усі ми так звикли до цієї школи, думаю кожен з нас буде сумувати і приходити сюди! Адже тут ми можемо бути самі собою!
- Ти пішла б у школу ще раз?
- Мабуть, пішла б, щоб ще раз пережити  всі дні шкільного життя, а воно прекрасне!!!
- Дякую за відповіді! Удачі тобі в майбутньому!
- Завжди рада!Дякую!

 Згодом я поспілкувалась із випускником нашої школи Назарчуком Юрієм:
- Якою ти пам’ятаєш свою першу вчительку?
- Моя перша вчителька – чудова людина! Вона завжди нас розуміла, ніколи не кричала і намагалась донести до нас свої знання. Мені аж дивно, скільки сили треба, щоб навчити нас  усіх, скільки терпіння і бажання. Низький їй уклін за усе, що вона робила у нашому житті!
- Як ти вважаєш, чи потрібно ходити до школи?
- Так, звичайно! Яке ж життя без неї!? Школа - це лише початковий етап у нашому житті!
- Якщо б тобі запропонували піти ще раз у школу, ти б погодився?
- Да! Адже університетське життя набагато важче за шкільне! А шкільні будні настільки чудово, що їх буде дуже не вистачати!
- Дякую за відповіді!
- Немає за що!

 yaki my5
 yaki my2

 І нарешті останньою моєю співбесідницею була  Тетяна Луковська:
- Тань, якою ти пам’ятаєш свою першу вчительку?
- Моя перша вчителька – Валентина Володимирівна. Я завжди пам’ятатиму її поради. Вона як ніхто інший відіграла важливу роль у моєму житті! Я дуже вдячна їй за це!
- Чи були у тебе якісь страхи у школі?
- Я дуже боялась запізнитись на урок, тому завжди поспішала і досі поспішаю в школу! Якось навіть прийшла так рано, що школа була ще закрита.
- Як ти вважаєш, чи дуже ти змінилась за ці 11 років?
- Ну да, підросла! Адже час не стоїть на місці. Звичайно ж,  змінилось моє ставлення до світу та людей, що мене оточують. Змінились також мої мрії, в дитинстві я могла мріяти лише про цукерки, або зустріч з Вінні - Пухом.
- Навіщо ходити в школу, як ти думаєш?
- Особисто мені подобається ходити в школу! Тут весело, чудові вчителі і багато друзів! Можна дізнатись багато цікавого. А ходити потрібно хоч би для того, щоб не було нудно дома.
- Якщо б  була нагода, ти пішла б ще раз у школу?
- Да! Тут весело і поруч багато друзів!
- Дякую за відповіді.

 На цій ноті й закінчується наша стаття. Було цікаво знати думки наших випускників. Час іде, і тут нічого не змінити. Цього року ідуть одні, наступного – інші, але наших випускників ми пам'ятатимемо завжди! Неважливо де вони знаходяться, у якій частині світу,  їхні сердечка завжди будуть  пам'ятати нашу школу!  І ми знатимемо напевне, що ці діти матимуть у житті те, що хочуть мати, адже наші вчителі дали їм основу!

colorbar

Тепер і не спишеш!

ne spysheshУ наш час поширена думка, що все потрібне -  в інтернеті. Якщо у деяких школах на це закривають очі, то як до цього ставляться у вищих навчальних закладах??? Це і буде темою сьогоднішньої статі.
Усім привіт! З вами як завжди ваш репортер Лавренюк Світлана. Сьогодні ми поговоримо про списування у вищих навчальних закладах.
 Як раніше при підготовці курсових, дипломних та інших наукових робіт, студенти використовували інтернет та комбінацію «Ctrl+C» і «Ctrl+V», тепер їм доведеться забути про таке. Бо всі студентські дослідження перевірятимуть через систему «Антиплагіат».
За плагіат відраховуватимуть з університетів! Таке нововведення вписали в остаточний варіант законопроекту «Про вищу освіту». І якщо його затвердять, студентів виганятимуть не лише за прогули або неуспішність, а й за списування!
Плагіат – це переписування чужої праці. Плагіатом буде, якщо студент письмово відтворить чужий текст під своїм іменем і без посилання на справжнього автора. Якщо в дослідженні є цитати з посиланнями, то це плагіатом не вважається. Тільки ті чужі думки, які видають за свої. Нині в Україні існують фірми, які пишуть наукові роботи за плату. Майже всі роботи, що їх постачають ці фірми, є плагіатом! За плагіат одразу будуть відраховувати студентів з університетів. Це змусить студентів самостійно працювати над матеріалами і використовувати не лише інформацію з інтернету, а й літературу в бібліотеках.
Наразі ще не в усіх університетах можуть перевіряти роботи студентів. Активно підтримує це нововведення Києво-Могилянська академія. Там викладачі вже перевіряють роботи «Антиплагіатом» - система визначає, на скільки відсотків текст скопійований із чужої роботи. Допоки не в усіх освітніх закладах є програми перевірки на плагіат, викладачі самі перевірятимуть роботи студентів через систему пошуку в інтернеті. Якщо ж робота виявиться скопійованою на більш ніж 30%, то у студента будуть проблеми…
Дорогі випускники, покладайтесь лише на себе і свої сили, щоб ми вами пишались. Адже тепер і не спишеш!

colorbar

Квіткова оранжерея

Усім привіт! З вами ваш улюблений репортер Лавренюк Світлана. Сьогоднішня наша тема – «Квіткова оранжерея». Ми  дізнаємось про наших чудових квіточок, що проростають у школі вже одинадцятий рік.
Отже, учні 7-А класу гімназії:

Андрушко Артем –  лотос
Ця квітка символізує  таємницю й правду.
 
 Andrushko
 Oleksiy  Давидюк Олексій - тюльпан
Квітка є символом любові, чесності, вірності.
 Густяк Наталія  - айстра
Ця квітка є символом  любовi, елегантності.
 Natasha
 Prokopchyuk Прокопчук Ольга - рожева троянда
Квітка - символ замилування, краси, зачарованості, ніжності.
 Подважук Ольга - орхідея
Ця квітка символізує  пишноту, краса, любов, витонченість.
 Podvazhyuk
 Yulya  Юлія Роман – пролісок
Ця квітка символізує надiю й розраду, глибоку віру.
 Гродзінська Альона – жасмин
Квітка символізує скромність, боязкість, захищеність.
 Alena
 Zhenya  Кухарський Євген - цикламен
Смиренність, покiрнiсть i прощання.
 Луцька Надія - камелія
Означає  перевагу й стiйкiсть, ніжність, справжність.
 Nadya
 Lyuda  Савьюк Людмила - біла троянда
Ця квітка символізує невинність, мовчання, таємничість, молодість, відданість, гідність, честь. У середньовічній християнській Європі біла троянда уособлювала повагу і смиренність.
 Лисюк Богдан - крокус
Ця квітка означає  юнацькі веселощі, бадьорiсть, прихильність.
 Bogdan
 Vlad  Савіцький Влад - кореопсис
Символ вічної бадьорості.

Ну ось такі випускники  нашої школи, вірні, чесні, добрі, красиві та самі-самі. Саме їм відкриті ворота у майбутнє!

colorbar

Світ очима студента

  svit och1

Ну ось і проминуло наше літо, на зміну йому пришли шкільні будні. Велеселим і лунким дзвоном закликав шкільний дзвінок усіх учнів нашої школи на перший урок. Останній раз зустрічали свято Першого дзвоника учні 11 класу - наші випускники! Лише раз у житті ми буваємо одинадцятикласниками, сподіваюсь, що у  наших випускників за цей навчальний рік будуть лише приємні спогади.
  Школа – це початковий етап у нашому житті. Куди ж без неї?! І як сказав Анри Барбюс: «Школа — це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє».
  Ми чули багато приколів, пісень, віршів та анекдотів про студентське життя. Це усе про студентів та для студентів. Звичайному школяреві важко уявити життя студента, тому у цій статті я розкажу вам про студентське життя.

svit och2 Нещодавно я мала змогу поспілкуватись із випускником нашої школи Назарчуком Юрієм:
- Привіт!
- Привіт!
- Як у тебе справи?
- Усе чудово! Ось приїхав на вихідні додому, в неділю знову їхати на навчання.
- Так розкажи,  де ти навчаєшся.
- Я вступив до Кам'янець-Подільського національного університету  імені Івана Огієнка.
- А кудись,  окрім цього навчального закладу подавав документи?
- Так, пробував  вступити до  Житомирського державного університету імені Івана Франка, Львівського національного  університету імені Івана Франка та в Острозьку академію.
- І як результати?
- Я вступив у всі, окрім Львівського університету.
- А як ти ставишся до того, що впроваджено ЗНО?
- Мені подобається ця програма! Вона дає можливість отримати добру освіту дітям із менш заможних сімей. ЗНО – це не так вже й страшно, коли маєш знання то й добре здаси!
- А як ти здав ЗНО?
- Я здавав такі предмети: українська мова та література, географія та історія України. З мови набрав 181 бал, з географії 183,5 бали, з історії 168 балів.
- О, це чудові результати! Вітаю!
- Дякую! Я старанно готувався.
- А ти з дитинства хотів бути істориком?
- Ні, напевно, як і кожен хлопець, хотів бути то поліцейським, то космонавтом.
- Так, як все таки ти обрав собі професію?
- Я навчався в класі з історичним профілем і мені дуже подобалась історія, я від початку бачив себе істориком.
- А батьки та оточуючі у цьому брали участь?
- Так, допомагали батьки, родичі та близькі люди, але все-таки керувався я своїм бажанням і метою, яку я поставив собі - тобто стати істориком.
- Це дуже цікаво.
- Розкажи про свій навчальний заклад.
- Університет, який я обрав  дуже класний. Тут велика різноманітність факультетів, один з найкращих факультетів – історичний. Цей університет має свою історію, яка починається ще у 1918 року. Тут багато корпусів, окрім головно є ще 5-6 навчальних корпусів.
- А як щодо навчання та викладачів?
- Тут  насичена, цікава навчальна база. Сильний професорський склад. Майже всі  професори мають наукові досягнення. Багато професорів має свої публікації, методичні роботи. На кафедрі на історичному комітеті викладає головний історик України, академік Національної академії наук України - Смолій Валерій Андрійович. Велика різноманітність професорів з-за кордону, особливо із США. На історичному факультеті є відділ рідкісних видань, які звичайному перехожому побачити майже неможливо.
- Дуже відрізняється навчальна програма від шкільної?
- Так, звичайно, набагато важче! Програма складна, великі вимоги до студентів. Близько 80% матеріалу на самостійне опрацювання. Але, завдяки величезному фонду бібліотек завжди цікаво працювати. Тут є багато архівних матеріалів. Але не зважаючи на це лекційний матеріал досить захоплюючий і цікавий.
- Сумуєш за школою?
- Ну…не вистачає її! Звичайно ж,  сумую за шкільними друзями. Не вистачає тих викладачів, які були, які давали нам основи основ. Не вистачає тієї атмосфери, яка була присутня у класі та школі. Хотілося б ще раз відчути всю красу шкільного життя. Але з прикрістю розумію, що нічого  вже не повернеш.
- Дай якусь пораду для наших читачів.
- Насолоджуйтесь і цінуйте кожну мить, проведену в школі!
- Дякую тобі за інформацію!
- Будь ласка! Звертайся ще!
 Ну ось ми і знаємо, яке воно, те студентське життя. Робіть висновки самі. Вам, школярі, я бажаю веселих днів у школі та хороших оцінок,вчителям - терпіння, а випускникам - наснаги та творчих успіхів! Ваш репортер – Лавренюк Світлана.

colorbar

Ось такі вони , випускники нашої школи

Випуск 2011 – Школа – ти  супер........ну ось скоро  останній  дзвінок...шкільні роки закінчаться...підете  різним  дорогами, але стежка до школи  залишиться одна.
   Усім привіт! Це наша постійна рубрика «Випускник», і я її репортер Лавренюк Світлана.
Кожен з нас у дитинстві мріяв бути то космонавтом, то художником, або ж актрисою, телеведучою….. Цікаво, а ким мріяли бути  випускники нашої школи!? І саме цій темі присвячена наша сьогоднішня стаття.
   Я вирішила взяти інтерв’ю у випускників нашої школи, у наших дорогих і шановних вчителів.
Спочатку я зустрілась із вчителькою української мови та літератури Ліщук Оксаною Іванівною:

 vyp nash1   - Добрий день! Я працюю в шкільній електронній газеті над рубрикою «Випускник», можна вам поставити декілька питань???
   - Так, звичайно!
   - Скажіть будь ласка, ви навчались у нашій школі?
   - Да
   - А як давно ви закінчили навчання?
   - Ой, давно , у 1987 році
   - А  як ви навчались?
   - Ну, добре вчилась, закінчила з срібною медаллю!
   - Чи пам’ятаєте ви свій випускний? Якщо так, то який він був?
   - Так, чудово пам’ятаю! Він був незабутній, веселий….. це була одна із найяскравіших сторінок у моєму житті!
   - Чи могли б ви коли-небудь подумати, що працюватимете у нашій школі учителем?
   - Ой, ну учителем, цілком можливо, але не у нашій школі….
   - Як ви думаєте, наше покоління відрізняється від вашого? Якщо так, то чим?
   - Так, дуже відрізняється. Дуже знаєте свої права, забуваючи про обов’язки. Більш демократичні відносини, але разом з тим ви практичніші до життя!
   - Ви самі обирали собі професію, чи орієнтувались на поради батьків?
   - У виборі моєї професії скоріше всього провідну роль відіграла доля!
   - Чи не шкодуєте ви про свій вибір?
   - Ну, часом….
   - Дякую за змістовні відповіді на мої питання.
   - Була рада допомогти!
      Наступною під моїм прицілом була вчителька трудового навчання -  Мартинюк Олена Миколаївна:
   - Добрий день, Олено Миколаївно, я тут дізналась, що ви навчались у нашій школі, чи не так?
   - Саме так!
   - Мені потрібна ваша допомога! Можна поставити вам кілька питань?
   - Звичайно ж, так.
   - Як давно ви закінчили навчання у нашій школі?
   - Я закінчила 8 класів  у 1986 році
   - Як ви закінчили  навчання?
   - Добре, у мене були досить непогані оцінки, по тодішній системі  4-5
   - Як ви вважаєте, в порівняні з часів вашого навчання у нашій школі і сьогоденням  чи змінились учні?
   - Так, звичайно. Перш за все поведінкою, раніше молоді люди були більш ввічливими. Проте, я не могла не звернути увага на  організованість вашого покоління! І в загальному можу сказати, що ви кращі, більш досконаліші і практичні!
   - Дуже дякую за приємні слова!
   - Скажіть, а ви самі обирали собі професію, чи орієнтувались на поради батьків?
   - Ні, сама
   - А ви коли-небудь шкодували про свій вибір?
   - Ну як сказати…взагалі ні!
   - Це було останнє питання. Дуже дякую за допомогу!
 
 vyp nash2    Потім я вирішила поспілкуватись із вчителькою мови та літератури Довбиш Олесею Вікторівною:
   - Добрий день, Олесю Вікторівно, ви випускниця нашої школи? Чи можете ви відповісти на декілька моїх питань?
   - Так, звичайно
   - Коли ви закінчили навчання у нашій школі?
   - У 2001 році
   - Чи пам’ятаєте ви всій випускний? Якщо так, то розкажіть який він був.
   - Я пам’ятаю, але мені не сподобалось…..
   - Чи ви коли-небудь могли подумати ,що будете працювати вчителем?
   - Ну цілком можливо, мені з дитинства подобалась ця професія.1
   - А як ви вважаєте,чи наше покоління дуже відрізняється від вашого?
   - Ну, є істотна різниця. У нас було інше виховання. Є різниця у культурі поведінки.
   - Яку найсмішнішу ситуацію ви найбільш запам’ятали  за час роботи у нашій школі? 
   - Найвеселішими моментами були репетиції КВК
   - Скажіть, будь ласка, а ви самі собі обирали професію, чи орієнтувались на поради батьків?
   - Сама, але до порад прислуховувалася.
   - Чи не шкодуєте ви про свій вибір?
   - Ні!
   - Дякую за інформацію!
   - Була рада допомогти!
  Потім я вирішила поспілкуватись з одним із представників чоловіків у нашій школі, найвеселішим вчителем історії 
   - Андрійчуком Миколою Павловичем:
   - Доброго дня! До мене дійшла інформація, що ви навчались у нашій школі, чи не так?
   - Так, навчався
   - А коли ви закінчили нашу школу?
   - У 1996 році
   - Як ви навчались?
   - Ну, загалом нормально….
   - А ким ви мріяли бути в дитинстві?
   - Істориком
   - Як ви вважаєте, ваше покоління відрізняється від нашого?
   - Є різниця, у вас більші можливості.
   - Який найсмішніший випадок траплявся із вами за час робити у нашій школі?
   - Ну, був якось у мене урок історії в одному із класів, і учні підклали мені змію, але вона була несправжня. Вони чимось нею керували, але я ж того не знав, тому дуже злякався!  
   - Чи не шкодуєте ви про те, що викладаєте історію у нашій школі?
   - Ну, іноді….
   - Дякую, що допомогли!
   - Та без питань!
 vyp nash3
 vyp nash4     Ну, а ми продовжуємо…. наступною була завуч, один із керівників нашої газети та вчителька української мови та літератури - Гончаренко Олена Володимирівна:
   - Доброго дня! Мені потрібна ваша допомога, я знаю ви навчались у нашій школі. Мені потрібно поставити вам декілька питань, ви не проти?
   - Ні, не проти!
   - Чудово, розпочнемо! Як давно ви закінчили нашу школу?
   - О_о, давно….16 років назад!
   - І  правда, давно! А як ви навчались?
   - Гарно, отримала золоту медаль….
   - Чи пам’ятаєте ви свій випускний? Якщо так, то який він був?
   - Так, звичайно ж, пам’ятаю! Було дуже весело! Найбільше запам’яталась зустріч сонця на річці  Хомора з класним керівником Пашкевич Ніною Миколаївною!
   - Ким ви мріяли бути в дитинстві?
   - Вчителем початкових класів
   - Як давно ви працюєте у нашій школі?
   - Майже 11 років
   - Як ви вважаєте наше покоління відрізняється від вашого? Якщо так, то чим саме?
   - Так, відрізняється! Ви кращі, активніші, більш комунікабельні, у вас більше можливостей….
   - Який найсмішніший момент траплявся з вами за час роботи у нашій школі?
   - Було багато смішних моментів! Найсмішнішим було те, що одного разу я прийшла на урок і у мене дуже боліло горло, тому я розмовляла пошепки, і що найсмішніше, усі учні протягом уроку розмовляли зі мною теж пошепки….
   - І нарешті останнє питання, чи не шкодуєте ви про свій вибір?
   - Ще ні…..
   - Дуже вдячна за допомогу!

    Дорогі вчителі, дякую за допомогу. Бажаю вам усього найкращого, щоб ви ніколи не сумнівались у своєму виборі, адже ваша професія є необхідною , майбутнє наших дітей, нашого народу — в руках учителів, в їхніх золотих серцях.
   Ну ось на цьому закінчується наша тема . Ми дізнались багато цікавого від  наших вчителів. На прикладі більшості із них ми бачимо, що мрії збуваються! І як сказав Альберт Ейнштейн:
« Мрії про все, чого б ви могли добитися в житті, — це важливий елемент позитивного життя. Дозвольте вашій уяві вільно блукати і створювати світ,  у якому ви б хотіли жити.»

Газета Понінківського НВК

Зорі говорять

   Усім привіт! Це наша постійна рубрика «Випускник», і я її репортер Лавренюк Світлана.
Кожен з нас  знає що таке гороскоп і частенько туди заглядає, цікаво, що чекає на тебе в майбутньому! Так от, і сьогоднішня наша стаття присвячена гороскопу, оскільки  багато випускників ще точно не визначились із професією, ми їм допоможемо визначитись із видом діяльності! Отже, гороскоп професій.
В залежності від кожного знаку зодіаку є різні професії. Вам потрібно знайти лише потрібний знак зодіаку і  прочитати подану інформацію. Все просто!

zori5  Кар'єра та професії знака Овен (21 березня – 20 квітня )
   Представники цього знаку зазвичай знають ким вони хочуть бути з дитинства. Невгамовна енергія Овна дозволяє реалізувати себе в будь-якій області, де потрібні підприємницька кмітливість, уміння  мислити і швидко приймати рішення. Істинне призначення Овна -  творчість. Він може працювати продавцем, брокером, дантистом, хірургом. Не виключено, що досягне непоганих результатів у професійному спорті, для цього він досить витривалий. Незалежно від обраного шляху, Овен прагне до лідерства і впевнений, що він знає справу краще за інших. Мабуть, найкомфортніше він відчуває себе в ролі начальника, неважливо, чи буде під його керівництвом маленька контора або великий завод. Він фанатично відданий своїй справі і докладає всіх зусиль для процвітання свого підприємства.
 Кар'єра та професії знака Телець (21 квітня – 20 травня)
   Представники цього знаку рано почали задумуватись над своєю роллю у цьому житті,і загалом - чого  вони можуть досягти. Головне, чого чекають Тільці від майбутньої роботи, - можливість добре заробляти. Тільці природно спокійні, тому їхню увагу притягуюсь сидячі спокійні роботи. Беручи до уваги потяг  Тельців до різних видів мистецтв, не виключено, що найобдарованіші можуть бути художниками або співаками. В інших випадках підійде робота в театральній сфері, наприклад, стиліст, декоратор, костюмер. Тілець – знак землі, його притягують заняття, пов’язані з природнім матеріалом. Розведення квітів, складання букетів, оформлення і проектування садових площ.  У них є і здібності до кулінарії, ресторанна справа - це робота, у якій вони можуть досягти значних успіхів. З них можуть вийти чудові викладачі іноземних мов. В області архітектури, дизайну, будівництва вони також можуть зробити непогану кар’єру.  Єдина сфера, де не варто пробувати сили – політика, для цієї справи Тільцям бракує енергії  та наполегливості.
zori10
 zori1 Кар'єра та професії знака Близнюки(21 травня - 20 червня)
   Під знаком Близнюків народжується багато людей розумової праці. Близнюки віддають перевагу такому роду роботи, яка пов'язана з безперервною зміною вражень і діяльності: агенти рекламної служби, менеджери, теле -і радіорепортери. Близнюки не люблять рутинної роботи. Це  творчий знак, енергія так і «кипить»  у Близнюках, для них необхідно рух, зміна обстановки, робота, де вони можуть показати всі свої інтелектуальні здібності. І тоді вони будуть веселі і щасливі. Від одноманітної праці Близнюк нудьгує, і ніби Сонечко зайшло за хмару. Близнюки можуть працювати артистами, журналістами, видавцями, секретарями, поштовими службовцями, бухгалтерами, письменниками, торговцями, ученими. Існує тісний взаємозв'язок між приналежністю до сузір'я Близнюків і літературними здібностями. Практично всі вони володіють даром складу і умінням будувати фрази. Вони уміло складають доповіді, звіти, документи і підручники, складають п'єси і пишуть книги, при чому найчастіше це романи, життєпис  чи науково-популярна література. Дуже рідко Близнюки ведуть власний щоденник або пишуть мемуари, не люблять вони й писати листи. Близнюки здібні до мов, тому серед них часто зустрічаються поліглоти. Улюблена мова зазвичай французька. Мовні здібності Близнюків настільки великі і різноманітні, що вони можуть переконати кого і в чому завгодно. Вони відчувають дуже гостро - де і як вигідніше вкласти гроші, якщо Близнюк займається підприємництвом, рівних йому важко знайти. У них схильність до мов, поезії, з них виходять прекрасні письменники. Не люблять неохайність і недбалість. Так їм властиво братися за кілька справ відразу і потім не доводити ні одне до кінця, але якщо Близнюки чимось зацікавилися, вони відповідально підійдуть до справ і зроблять все швидко, якісно, надійно.
 Кар'єра та професії знака Рак (22 червня – 22 липня)
   Народжені під знаком Рака люди  настрою, вони обирають саме ту професію, що їм подобається. При виборі професії варто шукати ту, де чуттєва натура не було перешкодою. Мають успіх у салонах краси і перукарнях, взагалі в сфері обслуговування, в торгівлі продуктами харчування, товарами для дому, системами безпеки. Чудово підходять  професії зв’язані з водою і землею. Професії на які краще навчатись: педагогіка, історія, літературознавство, геологія, археологія. У бізнесі мають надзвичайну  інтуїцію. Вони вміло уникають будь-яких суперечностей. А ще із Раків вийдуть чудові педагоги, консультанти  або  лікарі, адвокати або священики, і взагалі всі професії, де можливо дозволити собі  полінуватися. Важливо, що потім вони завзято відпрацюють  цей час , - якщо їх тільки чим - небудь не розізлити. Раки працюють в торгівлі  товарів, закупці и продажі обладнання, харчової  промисловості, в ресторанах і готелях. Для Раків підходять такі  види мистецтва: скульптура і живопис, музика, музейна справа, дизайн і інтер’єри  будівель, фотографії та література. Він  може знайти себе в банківській справі, продажі нерухомості, навчанні  дітей, викладанні  лекцій, садовій справі,  політиці. У загальному  Раку підвладні майже всі сфери життя, причому  не лише  чоловіку, але і жінці.
zori6
 zori4 Кар'єра та професії знака Лев (23 липня – 23 серпня)
   Яке б місце у житті не займав Лев, але він бажає лідерства. Представники  цього  знака рано розуміють  важливість вибору професії. Лев не витрачає  часу на маленькі плани і проекти, його ціль - велике діло, що принесе великий  прибуток. Він - активна, працьовита натура і прекрасно проявляє  себе в якості керівника в будь-якого масштабу діяльності. Політика, підприємства, культура, шоу-бізнес, рекламна діяльність – ось, але це  далеко не всі, області прикладення  його сил. У Лева природжені організаційні якості, він рідко помиляється в виборі виконавця. Його працьовитість неймовірна, іноді він забуває про відпочинок і харчування, що негативно проявляється на його фізичному стані.
 Кар'єра та професії знака Діва(24 серпня – 22 вересня)
   Розумні, працьовиті та відповідальні Діви здатні добитися успіху в будь-якій області. Їх прозорливість й уміння робити точні висновки незамінні в бізнесі, але стануть в нагоді і в інших областях. Прагнення Дів до гармонії і досконалості в усьому робить їх відмінними критиками, а також може принести успіх там, де потрібно виправляти або вдосконалити зроблене іншими, будь то редакторська робота, оцінка будівельних проектів або консалтингова діяльність. Діви стають прекрасними лікарями, що володіють не тільки широкими і глибокими знаннями, але і щирим співчуттям до пацієнта, а також сильним бажанням полегшити його страждання. До речі, серед Дів багато й тих, хто здатний лікувати людей нетрадиційними методами або, принаймні, діагностувати захворювання без спеціального обстеження. Найпопулярніші уважні і терплячі Діви не знають собі рівних в аудиторській, бухгалтерській або юридичній діяльності, а от для успіху в політиці їм не вистачає агресивності і напору. Крім того, Діви чудові, коли потрібно стежити за дотриманням існуючих законів, але абсолютно не схильні до законотворчості.
zori2
 zori8

Кар'єра та професії знака Скорпіон(24 вересні – 22 жовтня)
   Скорпіони володіють даром впливати на людей, до того ж блискуче володіють ораторськими прийомами, тому серед них особливо багато продавців-консультантів, страхових агентів і політиків. Але задовольнятися цим їм не варто: особистість Скорпіонів багатогранна, з них виходять видатні філософи, яскраві художники, геніальні окультисти. Крім того, вміння домовлятися навіть із найвимогливішим партнером перетворює Скорпіонів в хороших миротворців, здатних залагодити будь-який конфлікт. Успішно реалізуються Скорпіони в медицині, особливо в діагностиці. Крім того, вони не бояться вдаватися до нетрадиційних методів лікування і часто успішно проводять ризиковані операції. Серед Скорпіонів багато винахідників, але, на жаль, мало реалізаторів. Але наявність поруч тлумачного колеги-виконавця може принести Скорпіону тріумф у різних наукомістких галузях.

 Кар'єра та професії знака Стрілець (23 листопада – 21 грудня)
   Кар'єра Стрільців зазвичай складається нерівно, і начебто суперечить їх натурі: здатні концентруватися і займатися одним і тим же справою довгий час, Стрільці при цьому намагаються не обмежуватися однією спеціальністю, раз по раз починаючи своє життя з нуля. Працьовитість і зосередженість допомагають їм досягти успіху практично в будь-якому починанні, але чим ближче вершина - тим більше Стрільців тягне зайнятися чимось новим або незвіданим. Для найбільш активних і безстрашних Стрільців краще всього підходять професії, що відлякують людей більш мирних і спокійних; міліціонери, пожежники, рятувальники, військові журналісти, солдати, льотчики або водолази - ось ким стають люди цього знака, якщо ніхто не обмежує їхній вибір. Багато Стрільці схильні до музики, тому стають композиторами, виконавцями або майстрами з виготовлення інструментів. Стрільці за вдачею своєю гравці і ті з них, хто не реалізують цю схильність у бізнесі, зазвичай стають завсідниками казино або воротилами фондової біржі. Шкода, але в азартних іграх Стрільцям зазвичай не щастить, до того ж легко зароблені гроші моментально витікають у них крізь пальці. Від бездіяльності Стрільці зазвичай страждають, тому робота є невід'ємною частиною їхнього життя, змушуючи жертвувати не тільки вільним часом, але і інтересами сім'ї.
zori9
 zori3 Кар'єра та професії знака Козеріг (22 грудня – 20 січня)
   Будучи людьми «земного» знака, багато Козероги домагаються професійних успіхів в таких областях, як гірнича справа, будівництво, сільське господарство. Інші, позбавлені дослідного духу, але не почуття прекрасного, стають неперевершеними фахівцями в області антикваріату. Треті, рухомі амбіціями і жагою влади, звертаються до політики чи адміністративній роботі. Завзятість, акуратність, відповідальність і терпіння роблять Козерога цінним співробітником в очах начальства, а ось товариші по службі будуть бачити у ньому швидше конкурента, ніж приємного у всіх відносинах товариша-колегу. Кращих результатів Козероги домагаються в тому випадку, коли працюють поодинці, причому важливу роль відіграє і наявність окремого кабінету. Козероги-керівники бувають деспотичним і надміру вимогливі. Найбільш хитрі не шкодують часу на спілкування з підлеглими, вивчають їх слабкі і сильні сторони, потім стаючи безсоромним маніпуляторами. Козероги скоріше будуть все життя заздрити успішним ділкам і невтомним першопрохідцям, ніж хоч раз зважаться на ризиковану операцію, сумнівну авантюру або необачний крок. Прагнучи зберегти досягнуті блага і не кваплячись із їх примноження, Козероги якщо й досягають цього багатства, то лише до зрілого, а то й похилому віку. Цьому сприяє ще і те, що підкорення кар'єрного Олімпу Козероги зазвичай починають пізніше представників інших знаків.
 Кар'єра та професії знака Водолій (21 січня – 19 лютого)
   Водолії часто мріють про кар'єру підприємця, але на ділі їм вигідніше залишатися найманими працівниками: у цьому випадку вони ставляться до справи більш відповідально і домагаються кращих результатів. Взагалі, для успіху на діловому поприщі Водолія не вистачає сили волі, щоб впоратися з собою, і товстої-товстої шкіри, яка б захищала їх ніжну душу від впливу навколишнього світу. Крім того, люди, що народилися під цим знаком, рідко йдуть навіть на виправданий ризик і занадто пізно використовують свій шанс. Так що немає нічого дивного в тому, що багаті люди з Водоліїв виходять рідко. Зате серед них досить багато людей відомих, література і мистецтво дають їм куди більше, ніж бізнес, можливостей проявити себе. Водолії можуть домогтися успіху в областях, що вимагають контакту з людьми - журналістики, соціології, викладацької діяльності, але при цьому ніколи не будуть віддаватися роботі всієї душею. Їм необхідна можливість час від часу залишатися наодинці з собою, тому Водолії, що вибрали публічні професії, часто влаштовують собі довгі відпустки, які віддають перевагу проводити у відокремлених місцях. З Водоліїв виходять тонкі психологи і хороші лікарі-терапевти, консультанти з різних питань, гіди і турагенти. Крім того, серед них багато вчених, часто вражають широтою свого кругозору.
zori12
 zori7 Кар'єра та професії знака Риби
   Хоч би безпорадними не здавалися Риби, число областей, де вони можуть домогтися успіху досить велике. Так, природна доброта і співчуття нерідко приводять їх в медицину або освіту. Уява відкриває Рибам шлях у мистецтво, а схильність до всього незвичайного - в експериментальні та окультні науки.
   Риб рідко можна побачити в числі видатних бізнесменів і мільярдерів, самостійно збили капітал: вони не женуться за славою, престижем або багатством, задовольняйтеся тим, що забезпечують для себе "нормальний рівень життя". Риби не виживають в конкурентній боротьбі; для того, щоб подолати шлях до успіху, їм потрібна підтримка, тверда рука,  яка підштовхує вперед і не дає звернути з стежки. Серед Риб є справжні трудоголіки, але як правило вони віддаються роботі з головою тому, що прагнуть втекти від реальності. Риба-вчений буде цілодобово працювати в лабораторії, можливо, просто тому, що дискомфортно почуває себе вдома. У сучасному світі талантам Риб знаходиться застосування в реклами та індустрії розваг. Рибі не під силу керувати заводом або банком, а ось очолити станцію або телестудію вони можуть цілком. Інтерес до подорожей і вміння поділитися враженнями робить з Риб відмінних журналістів або турагентів; крім того, люди цього знаку рідко сильно прив'язані до дому, тому можуть по кілька років працювати в чужій країні. Багато Риби стають священиками і ченцями, таким чином реалізуючи своє бажання допомагати людям; інші з тією ж метою звертаються до благодійної діяльності.
   zori11

 Ну ось на цьому і закінчується наша стаття. Усім чудового настрою, а нашим випускникам  правильного вибору!

colorbar