Вівторок, 18 лютого 2020

Тепер і не спишеш!

ne spysheshУ наш час поширена думка, що все потрібне -  в інтернеті. Якщо у деяких школах на це закривають очі, то як до цього ставляться у вищих навчальних закладах??? Це і буде темою сьогоднішньої статі.
Усім привіт! З вами як завжди ваш репортер Лавренюк Світлана. Сьогодні ми поговоримо про списування у вищих навчальних закладах.
 Як раніше при підготовці курсових, дипломних та інших наукових робіт, студенти використовували інтернет та комбінацію «Ctrl+C» і «Ctrl+V», тепер їм доведеться забути про таке. Бо всі студентські дослідження перевірятимуть через систему «Антиплагіат».
За плагіат відраховуватимуть з університетів! Таке нововведення вписали в остаточний варіант законопроекту «Про вищу освіту». І якщо його затвердять, студентів виганятимуть не лише за прогули або неуспішність, а й за списування!
Плагіат – це переписування чужої праці. Плагіатом буде, якщо студент письмово відтворить чужий текст під своїм іменем і без посилання на справжнього автора. Якщо в дослідженні є цитати з посиланнями, то це плагіатом не вважається. Тільки ті чужі думки, які видають за свої. Нині в Україні існують фірми, які пишуть наукові роботи за плату. Майже всі роботи, що їх постачають ці фірми, є плагіатом! За плагіат одразу будуть відраховувати студентів з університетів. Це змусить студентів самостійно працювати над матеріалами і використовувати не лише інформацію з інтернету, а й літературу в бібліотеках.
Наразі ще не в усіх університетах можуть перевіряти роботи студентів. Активно підтримує це нововведення Києво-Могилянська академія. Там викладачі вже перевіряють роботи «Антиплагіатом» - система визначає, на скільки відсотків текст скопійований із чужої роботи. Допоки не в усіх освітніх закладах є програми перевірки на плагіат, викладачі самі перевірятимуть роботи студентів через систему пошуку в інтернеті. Якщо ж робота виявиться скопійованою на більш ніж 30%, то у студента будуть проблеми…
Дорогі випускники, покладайтесь лише на себе і свої сили, щоб ми вами пишались. Адже тепер і не спишеш!

colorbar